Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
przez układ hydrauliczny jest równa mocy układu napędowego.
Równie wyraźny jest wpływ ciężarów członów osprzętu. W przypadku pracy łyżką, masy ruchome są niewielkie i dlatego moc przez nie rozwijana, odniesiona do ostrza łyżki, jest relatywnie mała. W przypadku jednoczesnej pracy ramieniem i wysięgnikiem, moc rozwijana przez te człony jest porównywalna z mocą rozwijaną przez układ hydrauliczny. Dzięki temu moc dyspozycyjna może być większa od mocy układu napędowego (rys. 7.6).
Obliczenia mocy dyspozycyjnej, stanowiące podstawę do sporządzenia przedstawionych wykresów zostały wykonane z pomocą programu MOCDYSP.PAS. Jest on zamieszczony w Załączniku.
7.6.Wyniki badań eksperymentalnych
W celu oceny stopnia wykorzystania mocy
przez układ hydrauliczny jest równa mocy układu napędowego.<br>Równie wyraźny jest wpływ ciężarów członów osprzętu. W przypadku pracy łyżką, masy ruchome są niewielkie i dlatego moc przez nie rozwijana, odniesiona do ostrza łyżki, jest relatywnie mała. W przypadku jednoczesnej pracy ramieniem i wysięgnikiem, moc rozwijana przez te człony jest porównywalna z mocą rozwijaną przez układ hydrauliczny. Dzięki temu moc dyspozycyjna może być większa od mocy układu napędowego (rys. 7.6).<br>Obliczenia mocy dyspozycyjnej, stanowiące podstawę do sporządzenia przedstawionych wykresów zostały wykonane z pomocą programu MOCDYSP.PAS. Jest on zamieszczony w Załączniku.<br>&lt;tit1&gt;7.6.Wyniki badań eksperymentalnych&lt;/&gt;<br>W celu oceny stopnia wykorzystania mocy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego