Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
zniewolony światopoglądowo.
Zniewolenie światopoglądowe wzmagają u nas szczególnie "neofici". Tak nazywam tych, którzy pragną odwrócić uwagę od swojej marksistowskiej przeszłości. Wypierają się dawnych poglądów i z żarliwością "nowo nawróconych" manifestują niechęć do innych światopoglądów niż chrześcijański.
Trudno krytykować młode pokolenie, skoro dorośli nieczęsto są u nas należytym wzorem do naśladowania z racji postaw konformistycznych i oportunistycznych. Żywe wzory są niezbędne - nie mogą wystarczyć czerpane z literatury. Sugerowana wartość przystosowywania się do tego, co ogólnie przyjęte, również w sferze światopoglądowej - budzi zrozumiały bunt u głębiej czującej oraz inteligentniejszej młodzieży.
W Polsce jesteśmy świadkami nietypowego zjawiska. Otóż młodzież zwykle buntująca się przeciw naciskom religijnym
zniewolony światopoglądowo.<br>Zniewolenie światopoglądowe wzmagają u nas szczególnie "neofici". Tak nazywam tych, którzy pragną odwrócić uwagę od swojej marksistowskiej przeszłości. Wypierają się dawnych poglądów i z żarliwością "nowo nawróconych" manifestują niechęć do innych światopoglądów niż chrześcijański.<br>Trudno krytykować młode pokolenie, skoro dorośli nieczęsto są u nas należytym wzorem do naśladowania z racji postaw konformistycznych i oportunistycznych. Żywe wzory są niezbędne - nie mogą wystarczyć czerpane z literatury. Sugerowana wartość przystosowywania się do tego, co ogólnie przyjęte, również w sferze światopoglądowej - budzi zrozumiały bunt u głębiej czującej oraz inteligentniejszej młodzieży.<br>W Polsce jesteśmy świadkami nietypowego zjawiska. Otóż młodzież zwykle buntująca się przeciw naciskom religijnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego