Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
ich możliwości fizycznych, sprawności, siły czy wzrostu, ale wyłącznie od uległości - cechy charakteru szybko wyczuwanej przez inne dzieci. Każda grupa rówieśnicza (także ludzi dorosłych) ma tę okropną potrzebę znajdywania sobie kozła ofiarnego, kogoś, na kogo wszystko można zwalić, kto nosi winy innych i za nich cierpi.
Uległe, nie lubiane dziecko zachowuje się w sposób nie wzbudzający szacunku. Bywa raczej biedne i zapłakane, a nie agresywne. Nie wybierane do wspólnych zabaw, zawsze stoi na uboczu. Może być bite przez inne dzieci, te, które same przemocy doświadczyły.
Co mogą zrobić rodzice? Najważniejsze to dawać dziecku, stosownie do jego wieku, jak najwięcej okazji do kontaktów
ich możliwości fizycznych, sprawności, siły czy wzrostu, ale wyłącznie od uległości - cechy charakteru szybko wyczuwanej przez inne dzieci. Każda grupa rówieśnicza (także ludzi dorosłych) ma tę okropną potrzebę znajdywania sobie kozła ofiarnego, kogoś, na kogo wszystko można zwalić, kto nosi winy innych i za nich cierpi.<br>Uległe, nie lubiane dziecko zachowuje się w sposób nie wzbudzający szacunku. Bywa raczej biedne i zapłakane, a nie agresywne. Nie wybierane do wspólnych zabaw, zawsze stoi na uboczu. Może być bite przez inne dzieci, te, które same przemocy doświadczyły.<br>Co mogą zrobić rodzice? Najważniejsze to dawać dziecku, stosownie do jego wieku, jak najwięcej okazji do kontaktów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego