Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zadzwonił i zaprosił na obiad. Już nie byłem wtedy ambasadorem, tylko przedstawicielem ubezpieczyciela Warta.
Czy Kolpidi i Gawriłow to ten sam człowiek? - pytamy byłego ambasadora. - Nie wiem jak wygląda Gawriłow. Z tego, co czytałem w gazetach, miał kilka paszportów. Może miał i taki na greckie nazwisko? - odpowiada.
Były ambasador, jeszcze zanim przestał pracować w dyplomacji, założył na Cyprze (w raju podatkowym) spółkę Purex. Lamentowicz twierdzi, że spółka nie prowadzi żadnej działalności i dlatego nie wpisał jej w oświadczenie majątkowe (składał je, bo kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy SLD).

Ropne interesy Gawriłowa

Gawriłow ma w Polsce rozległe interesy. Działał w branżach
zadzwonił i zaprosił na obiad. Już nie byłem wtedy ambasadorem, tylko przedstawicielem ubezpieczyciela &lt;name type="org"&gt;Warta&lt;/&gt;.<br>Czy &lt;name type="person"&gt;Kolpidi&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Gawriłow&lt;/&gt; to ten sam człowiek? - pytamy byłego ambasadora. - Nie wiem jak wygląda &lt;name type="person"&gt;Gawriłow&lt;/&gt;. Z tego, co czytałem w gazetach, miał kilka paszportów. Może miał i taki na greckie nazwisko? - odpowiada.<br>Były ambasador, jeszcze zanim przestał pracować w dyplomacji, założył na &lt;name type="place"&gt;Cyprze&lt;/&gt; (w raju podatkowym) spółkę &lt;name type="org"&gt;Purex&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Lamentowicz&lt;/&gt; twierdzi, że spółka nie prowadzi żadnej działalności i dlatego nie wpisał jej w oświadczenie majątkowe (składał je, bo kandydował do &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt; z listy &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;). &lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ropne interesy &lt;name type="person"&gt;Gawriłowa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="person"&gt;Gawriłow&lt;/&gt; ma w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; rozległe interesy. Działał w branżach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego