Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
średnicy reflektora. Znając średnicę reflektora D możemy prosto oszacować szerokość wiązki antenowej w radianach według zależności:

gdzie współczynnik k jest zależny od wspomnianych już "subtelności" projektowych i może przyjmować wartości od 0,9 do ok. 1,5. Dla potrzeb naszego kursu możemy rzecz uprościć, przyjmując k=1; pozwoli to łatwiej zapamiętać ostatnią zależność jako:

która może być często przydatna. Jeżeli chcemy obliczyć szerokość wiązki w stopniach, to możemy korzystać z przybliżonej zależności:


Oczywiście, jeżeli reflektor ma niejednakowe rozpiętości apertury w obu płaszczyznach, jako D podstawimy jego rozpiętość w płaszczyźnie, w której wyznaczana jest szerokość wiązki.
Wiązka formowana przez reflektor z centralnym
średnicy reflektora. Znając średnicę reflektora D możemy prosto oszacować szerokość wiązki antenowej w radianach według zależności: <br>&lt;gap&gt; <br>gdzie współczynnik k jest zależny od wspomnianych już "subtelności" projektowych i może przyjmować wartości od 0,9 do ok. 1,5. Dla potrzeb naszego kursu możemy rzecz uprościć, przyjmując k=1; pozwoli to łatwiej zapamiętać ostatnią zależność jako: <br>&lt;gap&gt; <br>która może być często przydatna. Jeżeli chcemy obliczyć szerokość wiązki w stopniach, to możemy korzystać z przybliżonej zależności: <br>&lt;gap&gt; &lt;page nr=115&gt;<br>&lt;gap&gt; <br>Oczywiście, jeżeli reflektor ma niejednakowe rozpiętości apertury w obu płaszczyznach, jako D podstawimy jego rozpiętość w płaszczyźnie, w której wyznaczana jest szerokość wiązki. <br>Wiązka formowana przez reflektor z centralnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego