Typ tekstu: Książka
Autor: Ryszkiewicz Marcin
Tytuł: Przepis na człowieka
Rok: 1996
godne szczególnej estymy przez przedstawicieli gatunku, który - jak każdy inny - musiał powstać w wyniku naturalnych, a więc premiujących zachłanny egoizm, praw rozwojowych, jest równie ciekawy, jak ciekawa jest dwunożność i brak owłosienia u osobników owego gatunku.
Każdy żywy organizm, a więc i człowiek, jest częścią biosfery i każdy musi funkcjonować zgodnie z prawami, jakie nią rządzą. Podstawowym prawem każdego żyjącego osobnika jest obrona własnych, biologicznych interesów. Czy jednak również interesów własnego gatunku, ekosystemu - lub całej biosfery? Czy mają one w ogóle własne, niezależne interesy? I czy organizmy mogą działać przeciw tym interesom, podcinając tym samym gałąź, na której siedzą?
Wspomniany już wcześniej angielski
godne szczególnej estymy przez przedstawicieli gatunku, który - jak każdy inny - musiał powstać w wyniku naturalnych, a więc premiujących zachłanny egoizm, praw rozwojowych, jest równie ciekawy, jak ciekawa jest dwunożność i brak owłosienia u osobników owego gatunku.<br>Każdy żywy organizm, a więc i człowiek, jest częścią biosfery i każdy musi funkcjonować zgodnie z prawami, jakie nią rządzą. Podstawowym prawem każdego żyjącego osobnika jest obrona własnych, biologicznych interesów. Czy jednak również interesów własnego gatunku, ekosystemu - lub całej biosfery? Czy mają one w ogóle własne, niezależne interesy? I czy organizmy mogą działać przeciw tym interesom, podcinając tym samym gałąź, na której siedzą?<br>Wspomniany już wcześniej angielski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego