Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
przejmując się, że ktoś mógłby zobaczyć, rozpiął rozporek. Słomkowa strużka z pianką wgryzała się w szorstką skorupkę z przedziwną zawziętością, krojąc ją ukośnie. Usiłował wyżłobić znak V. Nie zastanawiał się nad jego znaczeniem właśnie teraz, chodziło o sprawdzian zręczności. Udało się. Zadowolony, bardzo starannie zapiął guziczki przy rozporku, nie odczuwał zimna w palcach - to było zaskakująco przyjemne odkrycie, zatem odwilż trwa dłużej, niż prorokował Hrehor. Spojrzał w górę, czarny ptak rozpostarł skrzydła i kołował nad dzwonnicą. Śnieg zazgrzytał, ugniatany, potrącona gałąź strzeliła białym pyłem. Barok, istny barok - zachwycił się.
Po grzbiecie rzeki wałęsały się postrzępione kry, zatem u źródeł rzeki większa
przejmując się, że ktoś mógłby zobaczyć, rozpiął rozporek. Słomkowa strużka z pianką wgryzała się w szorstką skorupkę z przedziwną zawziętością, krojąc ją ukośnie. Usiłował wyżłobić znak V. Nie zastanawiał się nad jego znaczeniem właśnie teraz, chodziło o sprawdzian zręczności. Udało się. Zadowolony, bardzo starannie zapiął guziczki przy rozporku, nie odczuwał zimna w palcach - to było zaskakująco przyjemne odkrycie, zatem odwilż trwa dłużej, niż prorokował Hrehor. Spojrzał w górę, czarny ptak rozpostarł skrzydła i kołował nad dzwonnicą. Śnieg zazgrzytał, ugniatany, potrącona gałąź strzeliła białym pyłem. Barok, istny barok - zachwycił się.<br>Po grzbiecie rzeki wałęsały się postrzępione kry, zatem u źródeł rzeki większa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!