Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
Aronson i inni, 1994, s. 58) mówi się o: (1) realizmie psychologicznym (psychological realism) i (2) realizmie życiowym (mundane realism), którymi powinien być nacechowany każdy eksperyment przeprowadzony przez psychologa (o czym dokładniej w rozdz. 12., pkt. 2.5.).

Generalizowanie wniosków z poziomu próby na poziom populacji jest uzasadnione wówczas, gdy zmienne niezależne zaliczone przez badacza do obrazu przestrzeni zmiennych istotnych dla zmiennej zależnej, tj. O(PY), będą przyjmowały dla elementów (osób) z próby wartości z tych samych podzakresów wartości co dla elementów (osób) z populacji. Zatem nie tylko:

O(PY)-próby = O(PY)-populacji,

ale także, na poziomie próby, uwzględnione są te
Aronson i inni, 1994, s. 58) mówi się o: (1) realizmie psychologicznym (psychological realism) i (2) realizmie życiowym (mundane realism), którymi powinien być nacechowany każdy eksperyment przeprowadzony przez psychologa (o czym dokładniej w rozdz. 12., pkt. 2.5.).<br><br> Generalizowanie wniosków z poziomu próby na poziom populacji jest uzasadnione wówczas, gdy zmienne niezależne zaliczone przez badacza do obrazu przestrzeni zmiennych istotnych dla zmiennej zależnej, tj. O(PY), będą przyjmowały dla elementów (osób) z próby wartości z tych samych podzakresów wartości co dla elementów (osób) z populacji. Zatem nie tylko:<br><br> O(PY)-próby = O(PY)-populacji, <br><br> ale także, na poziomie próby, uwzględnione są te
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego