Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
nie uważa, że etyka lekarska bardzo się różni od normalnych poglądów na moralność? Chirurgowi zrobiło się gorąco.
- Różni się od ogólnie przyjętej etyki? - powtórzył. - Nie uważam.
- A ja uważam - ciągnął stary Widmar. - Lekarz zawsze okłamuje chorych. To musi u niego potem wejść w przyzwyczajenie i w życiu prywatnym.
- Co to znaczy? - zapytał chirurg gburowato.
W pokoju robiło się ciemno. Twarz kobiety siedzącej między nimi wyglądała jak ikona. Widmar pochylił się naprzód przestraszony przypuszczeniem: może on ją w tej chwili obejmuje? Pochylony naprzód drgnął uradowany i uspokojony, uczuł bowiem na swym kolanie jej rękę. Krzyknął w duchu rozpaczliwie jak umierający z rozkoszy
nie uważa, że etyka lekarska bardzo się różni od normalnych poglądów na moralność? Chirurgowi zrobiło się gorąco.<br>- Różni się od ogólnie przyjętej etyki? - powtórzył. - Nie uważam.<br>- A ja uważam - ciągnął stary Widmar. - Lekarz zawsze okłamuje chorych. To musi u niego potem wejść w przyzwyczajenie i w życiu prywatnym.<br>- Co to znaczy? - zapytał chirurg gburowato.<br>W pokoju robiło się ciemno. Twarz kobiety siedzącej między nimi wyglądała jak ikona. Widmar pochylił się naprzód przestraszony przypuszczeniem: może on ją w tej chwili obejmuje? Pochylony naprzód drgnął uradowany i uspokojony, uczuł bowiem na swym kolanie jej rękę. Krzyknął w duchu rozpaczliwie jak umierający z rozkoszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!