Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Demokratyczne i Polska Tajna Armia Wyzwoleńczo-Demokratyczna. Bił ich, znęcał się i zmuszał w ten sposób do składania zeznań - mówi prokurator Piątek.
Ponieważ Bukar najprawdopodobniej nadal ma polskie obywatelstwo, dlatego IPN zwróci się do polskiej ambasady w Szwecji o jego przesłuchanie i przedstawienie zarzutów. Gdyby jednak okazało się, że Bukar zrzekł się (lub mu odebrano) obywatelstwo, to IPN zwróci się do prokuratury szwedzkiej o pomoc prawną.
Jak wynika z akt personalnych, Bukar lubił bić więźniów. Okładał ich pięściami lub gumową pałką. W 1950 r. do jego przełożonych dotarły skargi więźniów na metody stosowane w czasie śledztwa, ale sprawę zatuszowano.
Bukar w 1946
Demokratyczne&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Polska Tajna Armia Wyzwoleńczo-Demokratyczna&lt;/&gt;. Bił ich, znęcał się i zmuszał w ten sposób do składania zeznań&lt;/&gt; - mówi prokurator &lt;name type="person"&gt;Piątek&lt;/&gt;.<br>Ponieważ &lt;name type="person"&gt;Bukar&lt;/&gt; najprawdopodobniej nadal ma polskie obywatelstwo, dlatego &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; zwróci się do polskiej ambasady w &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt; o jego przesłuchanie i przedstawienie zarzutów. Gdyby jednak okazało się, że &lt;name type="person"&gt;Bukar&lt;/&gt; zrzekł się (lub mu odebrano) obywatelstwo, to &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; zwróci się do prokuratury szwedzkiej o pomoc prawną.<br>Jak wynika z akt personalnych, &lt;name type="person"&gt;Bukar&lt;/&gt; lubił bić więźniów. Okładał ich pięściami lub gumową pałką. W 1950 r. do jego przełożonych dotarły skargi więźniów na metody stosowane w czasie śledztwa, ale sprawę zatuszowano.<br>&lt;name type="person"&gt;Bukar&lt;/&gt; w 1946
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego