Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świerszczyk
Nr: 42
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1965
zawsze DOKŁADNIE adresować. Numer telefonu - dokładnie nakręcać."Biedroneczki są w kropeczki..."
Jedna z nich zamieszkała w okiennej szparze. Czasem pewnie z niej wyjrzy i bardzo będzie sobie wtedy chwaliła, jeśli dostanie kroplę ocukrzonej wody. Podje trochę i wróci do swojej kryjówki. Tak doczeka się wiosny.

W kolorowym lesie
Wiewiórka prychała:
- Jeż zobaczył, że ja robię zapasy zimowe, zbieram żołędzie, grzybki wtykam na sęczyki - i on chce tak samo. Śmieszny! Zaczął zbierać liście. Składa je w gromadkę. Będzie jadł w zimie liście?
Dzięcioł pukał dziobem w korę, pomyślał trochę.
- Może jemu do czegoś innego potrzebne te zeschłe liście. Nie do jedzenia.
- Szkoda
zawsze DOKŁADNIE adresować. Numer telefonu - dokładnie nakręcać.&lt;/div&gt;<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;page nr=666&gt;<br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;"Biedroneczki są w kropeczki..."&lt;/tit&gt;<br>Jedna z nich zamieszkała w okiennej szparze. Czasem pewnie z niej wyjrzy i bardzo będzie sobie wtedy chwaliła, jeśli dostanie kroplę ocukrzonej wody. Podje trochę i wróci do swojej kryjówki. Tak doczeka się wiosny.<br><br>&lt;tit1&gt;W kolorowym lesie&lt;/tit1&gt;<br>Wiewiórka prychała:<br>- Jeż zobaczył, że ja robię zapasy zimowe, zbieram żołędzie, grzybki wtykam na sęczyki - i on chce tak samo. Śmieszny! Zaczął zbierać liście. Składa je w gromadkę. Będzie jadł w zimie liście?<br>Dzięcioł pukał dziobem w korę, pomyślał trochę.<br>- Może jemu do czegoś innego potrzebne te zeschłe liście. Nie do jedzenia.<br>- Szkoda
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego