Typ tekstu: Książka
Autor: Choiński Adam
Tytuł: Jeziora kuli ziemskiej
Rok: 2000
cieplny odnosi się do dwuwymiarowej powierzchni czynnej, wówczas wartość ciepła, które na nią przypada, wyznacza się za pomocą równania:

W obliczeniach tych pominięto, w stosunku do równania poprzedniego, ciepło związane z opadem (Qo) i ciepło biorące udział w poziomej wymianie wody (Qd). Wydaje się to jednak uzasadnione, gdyż, jak ocenia Lange (1986) na podstawie badań jezior w północnej Polsce, energia zawarta w opadzie atmosferycznym nie przekracza 1% udziału tego składnika w kształtowaniu zasobów, a ilość energii cieplnej związana z wymianą poziomą bywa istotna jedynie w pewnych warunkach.
W ustalaniu bilansu cieplnego jest niezbędne określenie trzech składowych, tj. bilansu radiacyjnego, ciepła traconego
cieplny odnosi się do dwuwymiarowej powierzchni czynnej, wówczas wartość ciepła, które na nią przypada, wyznacza się za pomocą równania:<br>&lt;gap&gt;<br>W obliczeniach tych pominięto, w stosunku do równania poprzedniego, ciepło związane z opadem (Qo) i ciepło biorące udział w poziomej wymianie wody (Qd). Wydaje się to jednak uzasadnione, gdyż, jak ocenia Lange (1986) na podstawie badań jezior w północnej Polsce, energia zawarta w opadzie atmosferycznym nie przekracza 1% udziału tego składnika w kształtowaniu zasobów, a ilość energii cieplnej związana z wymianą poziomą bywa istotna jedynie w pewnych warunkach.<br>W ustalaniu bilansu cieplnego jest niezbędne określenie trzech składowych, tj. bilansu radiacyjnego, ciepła traconego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego