Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2930
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
cyckiem", i o dziewczynie, "co nie będzie na piasku siadała, bo by jej się pisia piaskiem zasypała". Na koniec organizatorzy powiedzieli im, żeby więcej nie przyjeżdżali.
W czerwcu Dorotę, Anię i Zosię - solistki "Każdego Sobie" - Goran Bregović zaprosił do studia w Belgradzie. Wcześniej odrzucił trzy inne ludowe zespoły.
- Szukał wiejskich bab, ale wykształconych muzycznie - Dorota jest magistrem wychowania muzycznego. Na studiach była skrzypaczką w orkiestrze. Chciała śpiewać w "Śląsku".
- Byłyśmy naprawdę dobre, a gażę dostałyśmy mniejszą, niż Zosia bierze za śpiewanie na weselu. Ale jemu nawet za darmo byśmy chórki zrobiły - tu dziewczyny są zgodne.
Dorota kilka lat temu nagrała na
cyckiem&lt;/&gt;", i o dziewczynie, "&lt;q&gt;co nie będzie na piasku siadała, bo by jej się pisia piaskiem zasypała&lt;/&gt;". Na koniec organizatorzy powiedzieli im, żeby więcej nie przyjeżdżali.<br>W czerwcu Dorotę, Anię i Zosię - solistki &lt;name type="tit"&gt;"Każdego Sobie"&lt;/&gt; - &lt;name type="person"&gt;Goran Bregović&lt;/&gt; zaprosił do studia w Belgradzie. Wcześniej odrzucił trzy inne ludowe zespoły.<br>- &lt;q&gt;Szukał wiejskich bab, ale wykształconych muzycznie&lt;/&gt; - Dorota jest magistrem wychowania muzycznego. Na studiach była skrzypaczką w orkiestrze. Chciała śpiewać w &lt;name type="org"&gt;"Śląsku"&lt;/&gt;.<br>- &lt;q&gt;Byłyśmy naprawdę dobre, a gażę dostałyśmy mniejszą, niż Zosia bierze za śpiewanie na weselu. Ale jemu nawet za darmo byśmy chórki zrobiły&lt;/&gt; - tu dziewczyny są zgodne.<br>Dorota kilka lat temu nagrała na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego