Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
wątrobie - gdy taką obwódkę zauważysz u siebie, pilnie zgłoś się do lekarza. Zmętnienie, plamka lub plamki, wrażenie, że widzisz jak przez mgłę, a do tego silny ból oka - mogą świadczyć o zapaleniu tęczówki. Powinieneś jak najszybciej odwiedzić okulistę.

Skóra
Bladość policzków: jej powodem jest prawdopodobnie niedobór żelaza, który hamuje powstawanie czerwonych ciałek krwi. Szczególnie zagrożeni są wegetarianie oraz sportowcy wyczynowi. Czerwone rozległe plamy występujące od urodzenia to naczyniaki (splątane naczynka krwionośne prześwitujące przez skórę), różniące się od normalnej skóry jedynie kolorem. Można je usunąć przy użyciu lasera. Im ciemniejsze plamy, tym większa skuteczność zabiegu.

Usta
Pęknięcia w kącikach ust to tzw
wątrobie - gdy taką obwódkę zauważysz u siebie, pilnie zgłoś się do lekarza. Zmętnienie, plamka lub plamki, wrażenie, że widzisz jak przez mgłę, a do tego silny ból oka - mogą świadczyć o zapaleniu tęczówki. Powinieneś jak najszybciej odwiedzić okulistę.<br><br>&lt;tit1&gt;Skóra&lt;/tit1&gt;<br>Bladość policzków: jej powodem jest prawdopodobnie niedobór żelaza, który hamuje powstawanie czerwonych ciałek krwi. Szczególnie zagrożeni są wegetarianie oraz sportowcy wyczynowi. Czerwone rozległe plamy występujące od urodzenia to naczyniaki (splątane naczynka krwionośne prześwitujące przez skórę), różniące się od normalnej skóry jedynie kolorem. Można je usunąć przy użyciu lasera. Im ciemniejsze plamy, tym większa skuteczność zabiegu.<br><br>&lt;tit1&gt;Usta&lt;/tit1&gt;<br>Pęknięcia w kącikach ust to tzw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego