Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
na jednym z tutejszych cmentarzy - Marię Płonowską.
Jest taki grób - niepozorny, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Zwykły grób przykryty betonową płytą. Może tylko tym, co nie tak często się zdarza, że obok siebie leżą: matka i córka.
Zacznijmy mówić o bohaterce niniejszej książeczki słowami z bardzo dobrego opracowania, z bardzo dobrej i ciekawej wystawy (1):
"Maria Płonowska urodziła się 24 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim. Była jedyną córką Józefa i Heleny Rapcewicz. Pochodziła z rodziny ziemiańskiej. Jej ojciec - inżynier architekt, zapewnił jej staranne domowe wykształcenie.
Naukę w gimnazjum przerwała długotrwała choroba. Powróciła jednak do niej (t.j. nauki - przypisek LSP) w 1899
na jednym z tutejszych cmentarzy - Marię Płonowską.<br>Jest taki grób - niepozorny, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Zwykły grób przykryty betonową płytą. Może tylko tym, co nie tak często się zdarza, że obok siebie leżą: matka i córka.<br>Zacznijmy mówić o bohaterce niniejszej książeczki słowami z bardzo dobrego opracowania, z bardzo dobrej i ciekawej wystawy (1):<br>&lt;q&gt;"Maria Płonowska urodziła się 24 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim. Była jedyną córką Józefa i Heleny Rapcewicz. Pochodziła z rodziny ziemiańskiej. Jej ojciec - inżynier architekt, zapewnił jej staranne domowe wykształcenie.<br>Naukę w gimnazjum przerwała długotrwała choroba. Powróciła jednak do niej&lt;/&gt; (t.j. nauki - przypisek LSP) &lt;q&gt;w 1899
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego