Typ tekstu: Książka
Autor: Wnuk-Lipiński Edmund
Tytuł: Demokratyczna rekonstrukcja (z socjologii radykalnej zmiany społecznej)
Rok: 1996
które posłużyły do wyodrębnienia starej elity kulturalnej, tzn. osoby zajmujące stanowiska decyzyjne wyższego szczebla w środkach masowego przekazu, w instytucjach akademickich i kulturalnych (najmniej liczna z sześciu elit: 90 respondentów).
Porównanie składu społecznego starych i nowych elit pokazuje uderzające różnice, ale i uderzające podobieństwa (zob. tabele 13).
Wśród członków nowych elit kobiety reprezentowane są częściej - niekiedy trzy razy częściej - niż wśród starych. Trudno jednak powiedzieć, aby pod tym względem dokonała się zasadnicza zmiana: kobiety nadal są istotnie nie doreprezentowane wśród osób zajmujących wysokie stanowiska.
Nomenklatura - jak należało oczekiwać - jest wyraźnie starsza od nowych elit. I nie jest to konsekwencja faktu, że
które posłużyły do wyodrębnienia starej elity kulturalnej, tzn. osoby zajmujące stanowiska decyzyjne wyższego szczebla w środkach masowego przekazu, w instytucjach akademickich i kulturalnych (najmniej liczna z sześciu elit: 90 respondentów).<br>Porównanie składu społecznego starych i nowych elit pokazuje uderzające różnice, ale i uderzające podobieństwa (zob. tabele 13).<br>Wśród członków nowych elit kobiety reprezentowane są częściej - niekiedy trzy razy częściej - niż wśród starych. Trudno jednak powiedzieć, aby pod tym względem dokonała się zasadnicza zmiana: kobiety nadal są istotnie nie &lt;orig&gt;doreprezentowane&lt;/&gt; wśród osób zajmujących wysokie stanowiska.<br>Nomenklatura - jak należało oczekiwać - jest wyraźnie starsza od nowych elit. I nie jest to konsekwencja faktu, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego