Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
mojego rozmówcy, poczynienie poważnych oszczędności w tak przecież obolałym bud żecie naszego państwa. Odpadłyby bowiem wydatki na utrzymywanie Kancelarii Prezydenta, obecnie dublującej aparat rządowy.
Na moją nieśmiałą uwagę, że i utrzymanie dworu królewskiego, a w tym samego monarchy, pociągnęłoby za sobą nowe ekspensa, usłyszałem, iż lwia część dygnitarzy pełniłaby funkcje honorowo w przekonaniu, że spotkał ich niezmierny zaszczyt. Nie mogłem zaś powiedzieć, iż podobne rozwiązanie nie posiada precedensów w dziejach, skoro zarówno w antycznym Rzymie, jak w służbie dyplomatycznej USA do niektórych urzędów (vide amerykańska służba dyplomatyczna) zwykło się dopłacać.
Jeśli z kolei idzie o utrzymanie samego monarchy, to w charakterze
mojego rozmówcy, poczynienie poważnych oszczędności w tak przecież obolałym bud żecie naszego państwa. Odpadłyby bowiem wydatki na utrzymywanie Kancelarii Prezydenta, obecnie dublującej aparat rządowy.<br>Na moją nieśmiałą uwagę, że i utrzymanie dworu królewskiego, a w tym samego monarchy, pociągnęłoby za sobą nowe ekspensa, usłyszałem, iż lwia część dygnitarzy pełniłaby funkcje honorowo w przekonaniu, że spotkał ich niezmierny zaszczyt. Nie mogłem zaś powiedzieć, iż podobne rozwiązanie nie posiada precedensów w dziejach, skoro zarówno w antycznym Rzymie, jak w służbie dyplomatycznej USA do niektórych urzędów (vide amerykańska służba dyplomatyczna) zwykło się dopłacać.<br>Jeśli z kolei idzie o utrzymanie samego monarchy, to w charakterze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!