Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
mojego rozmówcy, poczynienie poważnych oszczędności w tak przecież obolałym bud żecie naszego państwa. Odpadłyby bowiem wydatki na utrzymywanie Kancelarii Prezydenta, obecnie dublującej aparat rządowy.
Na moją nieśmiałą uwagę, że i utrzymanie dworu królewskiego, a w tym samego monarchy, pociągnęłoby za sobą nowe ekspensa, usłyszałem, iż lwia część dygnitarzy pełniłaby funkcje honorowo w przekonaniu, że spotkał ich niezmierny zaszczyt. Nie mogłem zaś powiedzieć, iż podobne rozwiązanie nie posiada precedensów w dziejach, skoro zarówno w antycznym Rzymie, jak w służbie dyplomatycznej USA do niektórych urzędów (vide amerykańska służba dyplomatyczna) zwykło się dopłacać.
Jeśli z kolei idzie o utrzymanie samego monarchy, to w charakterze
mojego rozmówcy, poczynienie poważnych oszczędności w tak przecież obolałym bud żecie naszego państwa. Odpadłyby bowiem wydatki na utrzymywanie Kancelarii Prezydenta, obecnie dublującej aparat rządowy.<br>Na moją nieśmiałą uwagę, że i utrzymanie dworu królewskiego, a w tym samego monarchy, pociągnęłoby za sobą nowe ekspensa, usłyszałem, iż lwia część dygnitarzy pełniłaby funkcje honorowo w przekonaniu, że spotkał ich niezmierny zaszczyt. Nie mogłem zaś powiedzieć, iż podobne rozwiązanie nie posiada precedensów w dziejach, skoro zarówno w antycznym Rzymie, jak w służbie dyplomatycznej USA do niektórych urzędów (vide amerykańska służba dyplomatyczna) zwykło się dopłacać.<br>Jeśli z kolei idzie o utrzymanie samego monarchy, to w charakterze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego