Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
przystępnie napisana praca, skupiająca się na kontrowersjach dotyczących testów inteligencji wykorzystywanych przez różne instytucje, głównie do celów przesiewowych.

Rozdział 7.

Zmienne i ich operacjonalizacja

1. Wprowadzenie

Drugi etap procesu badawczego (por. rys. 1.4) związany jest z wyłonieniem przez badacza zmiennych, które tworzą obraz przestrzeni zmiennych istotnych dla Y, i o których mówi sformułowany problem badawczy oraz hipoteza badawcza.

Pojęcie zmiennej (ang. variable) jest jednym z podstawowych pojęć słownika, którym posługuje się każdy psycholog-badacz. Zaczniemy tedy niniejszy rozdział od zdefiniowania tego pojęcia oraz zaproponowania nowej klasyfikacji zmiennych, która może być przydatna przy planowaniu badań empirycznych oraz analizie statystycznej danych.

Trzeba zdawać sobie
przystępnie napisana praca, skupiająca się na kontrowersjach dotyczących testów inteligencji wykorzystywanych przez różne instytucje, głównie do celów przesiewowych.<br><br>&lt;tit&gt; Rozdział 7.<br><br> Zmienne i ich operacjonalizacja&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt; 1. Wprowadzenie&lt;/&gt;<br><br> Drugi etap procesu badawczego (por. rys. 1.4) związany jest z wyłonieniem przez badacza zmiennych, które tworzą obraz przestrzeni zmiennych istotnych dla Y, i o których mówi sformułowany problem badawczy oraz hipoteza badawcza.<br><br>Pojęcie zmiennej (ang. variable) jest jednym z podstawowych pojęć słownika, którym posługuje się każdy psycholog-badacz. Zaczniemy tedy niniejszy rozdział od zdefiniowania tego pojęcia oraz zaproponowania nowej klasyfikacji zmiennych, która może być przydatna przy planowaniu badań empirycznych oraz analizie statystycznej danych.<br><br>Trzeba zdawać sobie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego