Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
w niektórych rozwiązaniach centymetrów. Do przekazania danych wykorzystuje się zarówno radiostacje naziemne, tworząc lokalne systemy DGPS, jak i nadajniki znajdujące się na satelitach, co pozwala na tworzenie systemów obszarowych obejmujących całe kontynenty, a docelowo cały obszar kuli ziemskiej.
Rosja od 1996 r. dysponuje operacyjnie funkcjonującym systemem o nazwie GLONASS, będącym odpowiednikiem systemu GPS. Mimo różnic w rozwiązaniu technicznym system ten działa według takiej samej zasady. Jego zaletą dla użytkownika cywilnego jest brak zakłóceń celowo wprowadzonych przez operatora. Jest przez to systemem umożliwiającym uzyskanie większej dokładności w wyznaczaniu miejsca położenia. Na rynku światowym dostępne są odbiorniki pracujące z wykorzystaniem obu systemów.


Ppłk
w niektórych rozwiązaniach centymetrów. Do przekazania danych wykorzystuje się zarówno radiostacje naziemne, tworząc lokalne systemy DGPS, jak i nadajniki znajdujące się na satelitach, co pozwala na tworzenie systemów obszarowych obejmujących całe kontynenty, a docelowo cały obszar kuli ziemskiej.<br>Rosja od 1996 r. dysponuje operacyjnie funkcjonującym systemem o nazwie GLONASS, będącym odpowiednikiem systemu GPS. Mimo różnic w rozwiązaniu technicznym system ten działa według takiej samej zasady. Jego zaletą dla użytkownika cywilnego jest brak zakłóceń celowo wprowadzonych przez operatora. Jest przez to systemem umożliwiającym uzyskanie większej dokładności w wyznaczaniu miejsca położenia. Na rynku światowym dostępne są odbiorniki pracujące z wykorzystaniem obu systemów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Ppłk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego