Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
polskiej transformacji, z utratą pracy. Poszukując wspólnych uwarunkowań motywów zachowań samobójczych należy wejrzeć w zróżnicowania społeczno-zawodowe. Te właśnie różnice determinują odmienności pozycji społecznej jednostek i rodzin, a zatem ich sposobu życia i rodzaju doznawanych stresów. Określają także posiadane przywileje lub doznawane upośledzenie. Są to niewątpliwie czynniki, które w skumulowany sposób mogą rodzić skłonność do autoagresji (i agresji).

TEORETYCZNE I METODOLOGICZNE PRZESŁANKI

ANALIZY

Rozbicie struktury rodzinnej, jej dezorganizacja jest czynnikiem wyjątkowo silnie usposabiającym do autodestrukcyjnych postaw i zachowań ludzi dorosłych ora dzieci i młodzieży, co starałam się udokumentować we wcześniejszych rozdziałach tej książki.

Jest jednak drugie środowisko wiążące człowieka, kształtujące jego
polskiej transformacji, z utratą pracy. Poszukując wspólnych uwarunkowań motywów zachowań samobójczych należy wejrzeć w zróżnicowania społeczno-zawodowe. Te właśnie różnice determinują odmienności pozycji społecznej jednostek i rodzin, a zatem ich sposobu życia i rodzaju doznawanych stresów. Określają także posiadane przywileje lub doznawane upośledzenie. Są to niewątpliwie czynniki, które w skumulowany sposób mogą rodzić skłonność do autoagresji (i agresji).<br><br>&lt;tit&gt; TEORETYCZNE I METODOLOGICZNE PRZESŁANKI&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt; ANALIZY&lt;/&gt;<br><br> Rozbicie struktury rodzinnej, jej dezorganizacja jest czynnikiem wyjątkowo silnie usposabiającym do autodestrukcyjnych postaw i zachowań ludzi dorosłych ora dzieci i młodzieży, co starałam się udokumentować we wcześniejszych rozdziałach tej książki.<br><br>Jest jednak drugie środowisko wiążące człowieka, kształtujące jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego