Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
mierze spowodowany spekulacjami inwestorów oraz obawami przed spadkami na giełdzie amerykańskiej.
Do osłabienia złotego przyczyniła się także informacja o powiększeniu deficytu budżetowego do 58,2 proc. rocznego planu.
Dalszy spadek wartości polskiej waluty mogą też przynieść dane Głównego Urzędu Statystycznego o zmniejszeniu się produkcji przemysłowej i zwiększająca się możliwość redukcji stóp procentowych już w marcu.
GUS podał w piątek, że produkcja przemysłowa w lutym spadła o 2,7 proc. w stosunku do stycznia i rok do roku spadła o 0,1 proc. wobec wzrostu o 10,1 proc. rok do roku w styczniu.
Według uczestników rynku walutowego, kurs złotego w przyszłym tygodniu
mierze spowodowany spekulacjami inwestorów oraz obawami przed spadkami na giełdzie amerykańskiej.<br>Do osłabienia złotego przyczyniła się także informacja o powiększeniu deficytu budżetowego do 58,2 proc. rocznego planu.<br>Dalszy spadek wartości polskiej waluty mogą też przynieść dane Głównego Urzędu Statystycznego o zmniejszeniu się produkcji przemysłowej i zwiększająca się możliwość redukcji stóp procentowych już w marcu.<br>GUS podał w piątek, że produkcja przemysłowa w lutym spadła o 2,7 proc. w stosunku do stycznia i rok do roku spadła o 0,1 proc. wobec wzrostu o 10,1 proc. rok do roku w styczniu.<br>Według uczestników rynku walutowego, kurs złotego w przyszłym tygodniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego