Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
procesowa, techniczna, ekonomiczna, materialna, niematerialna itp.). Nie ulega także wątpliwości, iż działania zarządcze wynikają z relacji do działań wykonawczych, prowadzonych przez system zarządzany.
W odniesieniu do terminu kierowanie występują liczne kontrowersje i bardzo zróżnicowane propozycje semantyczne. W znacznej części tych propozycji akcentuje się podmiotowość jako wyróżnik kierowania względem zarządzania. Właśnie szczególna rola podmiotu działań wykonawczych w systemie zarządzanym jest podstawą proponowanego określenia pojęcia kierowania.
Określenie 2.6. Kierowaniem nazywa się zarządzanie, w którym działania systemu zarządzającego są skierowane na podsystem społeczny systemu zarządzanego.
Z określenia 2.6 wynika, że zakres terminu "kierowanie" jest węższy niż zakres terminu "zarządzanie". Zarządzanie odnosi się
procesowa, techniczna, ekonomiczna, materialna, niematerialna itp.). Nie ulega także wątpliwości, iż działania zarządcze wynikają z relacji do działań wykonawczych, prowadzonych przez system zarządzany.<br>W odniesieniu do terminu kierowanie występują liczne kontrowersje i bardzo zróżnicowane propozycje semantyczne. W znacznej części tych propozycji akcentuje się podmiotowość jako wyróżnik kierowania względem zarządzania. Właśnie szczególna rola podmiotu działań wykonawczych w systemie zarządzanym jest podstawą proponowanego określenia pojęcia kierowania.<br>Określenie 2.6. Kierowaniem nazywa się zarządzanie, w którym działania systemu zarządzającego są skierowane na podsystem społeczny systemu zarządzanego.<br>Z określenia 2.6 wynika, że zakres terminu "kierowanie" jest węższy niż zakres terminu "zarządzanie". Zarządzanie odnosi się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego