Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
już przez prezydenta i premiera wniosek o awans dla Tarnowskiego.
To, że rzeczywistym powodem wycofania się z nominacji były "wątpliwości lustracyjne" zgłoszone przez szefa WSI, przyznał dziennikarzom w czwartek sam minister Barcikowski, który składał wyjaśnienia przed Komisją ds. Służb. Chodzi o to, że Tarnowski, wiceszef ABW, miał być w PRL tajnym współpracownikiem wojskowych służb specjalnych.
Dziennikarze pytali w czwartek Barcikowskiego, czy nie zdziwiło go, że tak nagle generał Dukaczewski zaczął zgłaszać wątpliwości związane z przeszłością pułkownika Tarnowskiego.
- Wywołało to we mnie stres i konfuzję - odparł.
Rodzą się wątpliwości związane z rolą ministra Ungiera w całej sprawie.
- Za kwestie związane ze służbami
już przez prezydenta i premiera wniosek o awans dla &lt;name type="person"&gt;Tarnowskiego&lt;/&gt;.<br>To, że rzeczywistym powodem wycofania się z nominacji były &lt;q&gt;"wątpliwości lustracyjne"&lt;/&gt; zgłoszone przez szefa &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt;, przyznał dziennikarzom w czwartek sam minister &lt;name type="person"&gt;Barcikowski&lt;/&gt;, który składał wyjaśnienia przed &lt;name type="org"&gt;Komisją ds. Służb&lt;/&gt;. Chodzi o to, że &lt;name type="person"&gt;Tarnowski&lt;/&gt;, wiceszef &lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt;, miał być w &lt;name type="place"&gt;PRL&lt;/&gt; tajnym współpracownikiem wojskowych służb specjalnych.<br>Dziennikarze pytali w czwartek &lt;name type="person"&gt;Barcikowskiego&lt;/&gt;, czy nie zdziwiło go, że tak nagle generał &lt;name type="person"&gt;Dukaczewski&lt;/&gt; zaczął zgłaszać wątpliwości związane z przeszłością pułkownika &lt;name type="person"&gt;Tarnowskiego&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Wywołało to we mnie stres i konfuzję&lt;/&gt; - odparł.<br>Rodzą się wątpliwości związane z rolą ministra &lt;name type="person"&gt;Ungiera&lt;/&gt; w całej sprawie.<br>&lt;q&gt;- Za kwestie związane ze służbami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego