Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
chroni pracowników niż pracodawców. Jeśli w "socjalistycznym" kodeksie pracy udało się nam ostatnio zmienić parę przepisów - i to niewystarczająco - to nie było to ograniczanie praw pracowniczych, ale likwidacja biurokratycznych procedur.

Czy zgodzi się pan z tezą zawartą w raporcie, że za wzrost gospodarczy w Polsce zapłacili pracownicy?

To nie jest trafna teza. W Polsce prawa pracownicze są nadmiernie rozrośnięte. Jesteśmy krajem na dorobku i nie stać nas na to. Jeśli mamy doganiać kraje lepiej rozwinięte, to musimy przyśpieszać i zrezygnować z przywilejów.

Rozmawiała



Andrzej Adamczyk, szef działu zagranicznego Komisji Krajowej "Solidarności"

Nie zagrażamy pracodawcom

Rz: Trudno być w Polsce związkowcem?

ANDRZEJ
chroni pracowników niż pracodawców. Jeśli w "socjalistycznym" kodeksie pracy udało się nam ostatnio zmienić parę przepisów - i to niewystarczająco - to nie było to ograniczanie praw pracowniczych, ale likwidacja biurokratycznych procedur.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Czy zgodzi się pan z tezą zawartą w raporcie, że za wzrost gospodarczy w Polsce zapłacili pracownicy?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;To nie jest trafna teza. W Polsce prawa pracownicze są nadmiernie rozrośnięte. Jesteśmy krajem na dorobku i nie stać nas na to. Jeśli mamy doganiać kraje lepiej rozwinięte, to musimy przyśpieszać i zrezygnować z przywilejów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;Rozmawiała &lt;gap&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="convers" sex="f"&gt;<br><br>Andrzej Adamczyk, szef działu zagranicznego Komisji Krajowej "Solidarności"<br><br>&lt;tit&gt;Nie zagrażamy pracodawcom&lt;/&gt;<br><br>&lt;who5&gt;Rz: Trudno być w Polsce związkowcem?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who6&gt;ANDRZEJ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego