Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 8/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
doprowadziły w sierpniu 1982 r. do śmierci Mieczysława Poźniaka, Michała Adamowicza i Andrzeja Trajkowskiego (Bogdan G. - b. z-ca komendanta wojewódzkiego MO w Legnicy, Jan M., b. z-ca komendanta rejonowego w Lubinie i Tadeusz J., b. dowódca plutonu ZOMO), uniknęły odpowiedzialności karnej".
"Wszelkimi prawnie dostępnymi sposobami będziemy walczyć o ukaranie winnych zbrodni przeciwko życiu i zdrowiu obywateli Rzeczypospolitej w czasach PRL. Jest obowiązkiem nie tylko Związku, ale całego społeczeństwa zachowanie w pamięci tamtych Ofiar i tamtych Dni" - czytamy w oświadczeniu NSZZ "Solidarność".
Pierwszy wyrok w tzw. procesie lubińskim zapadł w Sądzie Wojewódzkim we Wrocławiu w lipcu 1995 r. Wówczas - z
doprowadziły w sierpniu 1982 r. do śmierci Mieczysława Poźniaka, Michała Adamowicza i Andrzeja Trajkowskiego&lt;/&gt; (Bogdan G. - b. z-ca komendanta wojewódzkiego MO w Legnicy, Jan M., b. z-ca komendanta rejonowego w Lubinie i Tadeusz J., b. dowódca plutonu ZOMO), &lt;q&gt;uniknęły odpowiedzialności karnej"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;"Wszelkimi prawnie dostępnymi sposobami będziemy walczyć o ukaranie winnych zbrodni przeciwko życiu i zdrowiu obywateli Rzeczypospolitej w czasach PRL. Jest obowiązkiem nie tylko Związku, ale całego społeczeństwa zachowanie w pamięci tamtych Ofiar i tamtych Dni"&lt;/&gt; - czytamy w oświadczeniu NSZZ "Solidarność".<br>Pierwszy wyrok w tzw. procesie lubińskim zapadł w Sądzie Wojewódzkim we Wrocławiu w lipcu 1995 r. Wówczas - z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego