Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
odpowiadających różnym l, lecz tej samej głównej liczbie kwantowej stanu (rys. 12). Takie właśnie zachowanie się jest charakterystyczne dla jądrowego zjawiska Ramsauera.
Przeanalizujmy teraz jak zmieni się uzyskany przez nas obraz przez włączenie urojonej części potencjału. Całkowity przekrój czynny jest tu proporcjonalny do Dla niskich energii zmienia się z energią w przybliżeniu jak co uwarunkowane jest przenikalnością bariery potencjału. Widać stąd, że włączenie części urojonej potencjału i przerzucenie części amplitudy na procesy nieelastyczne wpłynie najsilniej na rezonanse w pobliżu energii zerowej, gdzie są one najwęższe i najwyraźniejsze. Gałąź rezonansowa będzie zatem przy uwzględnieniu urojonej części potencjału zanikać od strony energii najniższych.
Przedstawione
odpowiadających różnym l, lecz tej samej głównej liczbie kwantowej stanu (rys. 12). Takie właśnie zachowanie się jest charakterystyczne dla jądrowego zjawiska Ramsauera.<br>Przeanalizujmy teraz jak zmieni się uzyskany przez nas obraz przez włączenie urojonej części potencjału. Całkowity przekrój czynny jest tu proporcjonalny &lt;page nr= 66&gt; do &lt;gap&gt; Dla niskich energii &lt;gap&gt; zmienia się z energią w przybliżeniu jak &lt;gap&gt; co uwarunkowane jest przenikalnością bariery potencjału. Widać stąd, że włączenie części urojonej potencjału i przerzucenie części amplitudy na procesy &lt;page nr= 67&gt; nieelastyczne wpłynie najsilniej na rezonanse w pobliżu energii zerowej, gdzie są one najwęższe i najwyraźniejsze. Gałąź rezonansowa będzie zatem przy uwzględnieniu urojonej części potencjału zanikać od strony energii najniższych.<br>Przedstawione
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego