Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
tego dnia mi nie przerwie. Cała szkoła położyła się na korytarzu pod drzwiami audytorium. Koledzy z roku siedzieli w napięciu, czekając na rozwój wydarzeń.
Nie zdążyłam wejść, od razu krzyknęła: - Stop!
Buchnęła salwa śmiechu, koledzy ze śmiechu tarzali się po podłodze. Zapytała zdziwiona: - Kto kichnął? A ja zaczęłam krzyczeć i walić pięścią w Jej stół: - Dlaczego? Dlaczego? To niesprawiedliwe! Nie pozwoliła mi Pani zagrać nigdy tej sceny! Nawet spróbować zagrać! Przez całe dwa miesiące! Dlaczego Pani mi tym razem przerwała? Odpowiedziała: - Bo dywanik leżał z lewej strony!
Po latach dostałam propozycję zagrania Elwiry w "Mężu i żonie". Podobno ani przed Profesor
tego dnia mi nie przerwie. Cała szkoła położyła się na korytarzu pod drzwiami audytorium. Koledzy z roku siedzieli w napięciu, czekając na rozwój wydarzeń.<br>Nie zdążyłam wejść, od razu krzyknęła: - Stop!<br>Buchnęła salwa śmiechu, koledzy ze śmiechu tarzali się po podłodze. Zapytała zdziwiona: - Kto kichnął? A ja zaczęłam krzyczeć i walić pięścią w Jej stół: - Dlaczego? Dlaczego? To niesprawiedliwe! Nie pozwoliła mi Pani zagrać nigdy tej sceny! Nawet spróbować zagrać! Przez całe dwa miesiące! Dlaczego Pani mi tym razem przerwała? Odpowiedziała: - Bo dywanik leżał z lewej strony!<br>Po latach dostałam propozycję zagrania Elwiry w "Mężu i żonie". Podobno ani przed Profesor
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego