Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
jednostce czasu. Jeżeli każdemu rozszczepieniu towarzyszy wyzwolenie ((...)) rozszczepień ((...)) dostarcza mocy ((...)) odpowiadającej energii ((...)) rozszczepiony w ciągu 1 dnia dostarcza mocy 1000 MW.
Często używa się wielkości zwanej strumieniem neutronów (p. 4.3 i 5.1.4). Jeżeli w danym układzie powstaje na sekundę n neutronów o średniej prędkości , to strumień neutronów wyraża się jako ((...)) Strumień neutronów jest związany z całkowitą liczbą rozszczepień w jednostce czasu F nastepującą zależnością: ((...)) w której N jest liczbą rozszczepialnych jąder ((...)) - przekrojem czynnym na rozszczepienie, V - objętością reaktora. Moc reaktora w watach wyrazi się więc wzorem: ((...))
Średni strumień neutronów w reaktorze pracującym przy mocy 1 MW na 1
jednostce czasu. Jeżeli każdemu rozszczepieniu towarzyszy wyzwolenie ((...)) rozszczepień ((...)) dostarcza mocy ((...)) odpowiadającej energii ((...)) rozszczepiony w ciągu 1 dnia dostarcza mocy 1000 MW.<br> Często używa się wielkości zwanej strumieniem neutronów (p. 4.3 i 5.1.4). Jeżeli w danym układzie powstaje na sekundę n neutronów o średniej prędkości , to strumień neutronów wyraża się jako ((...)) Strumień neutronów jest związany z całkowitą liczbą rozszczepień w jednostce czasu F nastepującą zależnością: ((...)) w której N jest liczbą rozszczepialnych jąder ((...)) - przekrojem czynnym na rozszczepienie, V - objętością reaktora. Moc reaktora w watach wyrazi się więc wzorem: ((...))<br> Średni strumień neutronów w reaktorze pracującym przy mocy 1 MW na 1
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego