Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
już drugi tego typu przypadek na terenie nadleśnictwa nowotarskiego w tym sezonie łowieckim.
Zabite zwierzę znalazł myśliwy, który rozwoził do karmników siano. Jeleń został złapany na tzw. "linkę". Miał już odciętą głowę wraz z porożem, w lesie pozostała jeszcze ciepła tusza. Zwierzę zginęło najprawdopodobniej kilkadziesiąt minut wcześniej. Kłusownik zamierzał najprawdopodobniej za chwile wrócić po resztę. Zdążył wytrzewić jelenia i przygotować przez odpowiednie nacięcia zapobiegające zaparzeniu mięsa.
Myśliwy powiadomił natychmiast o znalezisku swoich kolegów z Koła. Byli oni w tym czasie na polowaniu w pobliskich lasach w Łopusznej. Ważącą ponad 100 kilogramów tuszę myśliwi odwieźli do punktu skupu dziczyzny.
Nowotarski nadleśniczy Roman Latoń
już drugi tego typu przypadek na terenie nadleśnictwa nowotarskiego w tym sezonie łowieckim.<br>Zabite zwierzę znalazł myśliwy, który rozwoził do karmników siano. Jeleń został złapany na tzw. "linkę". Miał już odciętą głowę wraz z porożem, w lesie pozostała jeszcze ciepła tusza. Zwierzę zginęło najprawdopodobniej kilkadziesiąt minut wcześniej. Kłusownik zamierzał najprawdopodobniej za chwile wrócić po resztę. Zdążył &lt;orig&gt;wytrzewić&lt;/&gt; jelenia i przygotować przez odpowiednie nacięcia zapobiegające zaparzeniu mięsa.<br>Myśliwy powiadomił natychmiast o znalezisku swoich kolegów z Koła. Byli oni w tym czasie na polowaniu w pobliskich lasach w Łopusznej. Ważącą ponad 100 kilogramów tuszę myśliwi odwieźli do punktu skupu dziczyzny.<br>Nowotarski nadleśniczy Roman Latoń
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego