Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
neutronów termicznych. Te neutrony mają duży przekrój czynny na wychwyt radiacyjny dla wszystkich w zasadzie atomów, część ich jest więc wychwycona w materiałach reaktora i moderatora, tak że z podanej wyżej liczby neutronów termicznych ulega pochłonięciu w uranie ułamek f. Ułamek f nosi nazwę współczynnika wykorzystania neutronów termicznych, ułamek ((...)) zostaje zaabsorbowany w moderatorze lub materiałach konstrukcyjnych reaktora. Liczba neutronów mogących podtrzymać reakcję łańcuchową wynosi: ((...))
W naszym przypadku ((...)) jeżeli więc nie ma ucieczek, tzn. ((...)) to mamy ((...)) neutrony(6.2.3-6) do spowodowania rozszczepienia. Musimy teraz uwzględnić prawdopodobieństwo rozszczepienia ((...)) co daje w końcu wartość współczynnika powielania k: ((...))
Podstawiając współczynnik rozszczepienia ((...)) z równ
neutronów termicznych. Te neutrony mają duży przekrój czynny na wychwyt radiacyjny dla wszystkich w zasadzie atomów, część ich jest więc wychwycona w materiałach reaktora i moderatora, tak że z podanej wyżej liczby neutronów termicznych ulega pochłonięciu w uranie ułamek f. Ułamek f nosi nazwę współczynnika wykorzystania neutronów termicznych, ułamek ((...)) zostaje zaabsorbowany w moderatorze lub materiałach konstrukcyjnych reaktora. Liczba neutronów mogących podtrzymać reakcję łańcuchową wynosi: ((...))<br> W naszym przypadku ((...)) jeżeli więc nie ma ucieczek, tzn. ((...)) to mamy ((...)) neutrony(6.2.3-6) do spowodowania rozszczepienia. Musimy teraz uwzględnić prawdopodobieństwo rozszczepienia ((...)) co daje w końcu wartość współczynnika powielania k: ((...))<br> Podstawiając współczynnik rozszczepienia ((...)) z równ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego