Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
kalendarzowego ponownie zostałby zatrudniony i od 1 stycznia następnego roku kalendarzowego miałby prawo do 26 dni roboczych urlopu.
Sytuacja taka byłaby sprzeczna, między innymi z celem urlopu wypoczynkowego, jakim jest regeneracja sił zużytych przez pracę w ramach stosunku pracy.
Autor glosy zmienia bez dostatecznego uzasadnienia konstrukcję prawną art. 156 § 1 k. p. z uzyskania prawa do urlopu w sytuacjach w nim opisanych na utratę tego prawa w tychże sytuacjach. Bowiem wychodzi on z założenia, że art. 156 § 1 k. p. traktuje o prawie do pierwszego urlopu w określonym wymiarze z art. 154 k. p.
Tę argumentację próbuje Autor glosy podeprzeć koncepcję "odsunięcia
kalendarzowego ponownie zostałby zatrudniony i od 1 stycznia następnego roku kalendarzowego miałby prawo do 26 dni roboczych urlopu. <br> Sytuacja taka byłaby sprzeczna, między innymi z celem urlopu wypoczynkowego, jakim jest regeneracja sił zużytych przez pracę w ramach stosunku pracy. <br> Autor glosy zmienia bez dostatecznego uzasadnienia konstrukcję prawną art. 156 § 1 k. p. z uzyskania prawa do urlopu w sytuacjach w nim opisanych na utratę tego prawa w tychże sytuacjach. Bowiem wychodzi on z założenia, że art. 156 § 1 k. p. traktuje o prawie do pierwszego urlopu w określonym wymiarze z art. 154 k. p. <br> Tę argumentację próbuje Autor glosy podeprzeć koncepcję "odsunięcia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego