Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
między płaszczyzną południka i koła wierzchołkowego zawierającego prostopadłą do danej powierzchni),
A ­ azymut Słońca.
Przy charakterystyce stosunków radiacyjnych często jest istotna suma bezpośredniego promieniowania Słońca przypadająca na jednostkę powierzchni w dłuższym lub krótszym przedziale czasu.
Sumy promieniowania bezpośredniego padającego na powierzchnię ustawioną prostopadle do kierunku padania promieni słonecznych łatwo można obliczyć mnożąc wielkość jego natężenia na górnej granicy atmosfery i badany przedział czasu wyrażony liczbą minut. Jest to tzw. teoretyczna suma ciepła (ilość promieniowania bezpośredniego), jaką otrzymałaby jednostka powierzchni Ziemi w danym przedziale czasu przy braku atmosfery.
Aby obliczyć dobową sumę promieniowania bezpośredniego przypadającą na powierzchnię poziomą (Ih), należy wyliczyć jego
między płaszczyzną południka i koła wierzchołkowego zawierającego prostopadłą do danej powierzchni), <br> A ­ azymut Słońca. <br> Przy charakterystyce stosunków radiacyjnych często jest istotna suma bezpośredniego promieniowania Słońca przypadająca na jednostkę powierzchni w dłuższym lub krótszym przedziale czasu.<br> Sumy promieniowania bezpośredniego padającego na powierzchnię ustawioną prostopadle do kierunku padania promieni słonecznych łatwo można obliczyć mnożąc wielkość jego natężenia na górnej granicy atmosfery i badany przedział czasu wyrażony liczbą minut. Jest to tzw. teoretyczna suma ciepła (ilość promieniowania bezpośredniego), jaką otrzymałaby jednostka powierzchni Ziemi w danym przedziale czasu przy braku atmosfery.<br> Aby obliczyć dobową sumę promieniowania bezpośredniego przypadającą na powierzchnię poziomą (Ih), należy wyliczyć jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego