błędne czy nieprawdziwe?

Szanowni Eksperci,
czy zdanie „Epopeja narodowa Pan Tadeusz opowiada o wydarzeniach historycznych” jest błędne?
Pozdrawiam
Błędne nie jest, można się jednak zastanawiać, czy jest prawdziwe. Na pewno niezbyt trafnie opisuje fabułę tego utworu. Jest on opisem nie tyle wydarzeń historycznych, ile raczej kilku dni z życia szlachty litewskiej na tle wydarzeń historycznych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski