gwoli

Który z tych zwrotów jest poprawny: w gwoli ścisłości czy gwoli ścisłości? A może oba są dopuszczalne?
Pozdrawiam.
Tylko gwoli ścisłości, gwoli sprawiedliwości itp. – z dawnego k woli. Przykład: „To na Wawelu od roku 1320 koronowano naszych władców, a od roku 1333 grzebano królów, choć gwoli ścisłości dodajmy, że były pewne wyjątki” (Michał Rożek, Symbolika i magia Krakowa).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski