kolumbarium

Witam.
Interesuje mnie etymologia słowa kolumbarium.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Redakcję.
Grzegorz Mazur
Kolumbarium – pomieszczenie grobowe z niszami na urny – bierze swą nazwę od łacińskiego słowa columbarium, które znaczy 'gołębnik'. Podstawą tego ostatniego jest rzeczownik columba 'gołębica'.
Inicjalne Witam w nagłówkach listów – także elektronicznych – kierowanych do nieznajomej osoby wciąż uchodzi za mało uprzejme. Paralelne zakończenie brzmiałoby Żegnam, ale niestosowność takiego pożegnania odczuwa chyba każdy, kto nie ma zamiaru w ten sposób bezceremonialnie oddalić rozmówcy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski