Noble Bank

Szanowni Państwo,
czy powinnam odmieniać nazwę banku Noble Bank, jeśli tak, to w jaki sposób i dlaczego? Z góry dziękuję.
Z poważaniem
Ewa Pysiewicz
Jeśli w języku polskim możemy jakiś wyraz odmieniać, powinniśmy to robić. Drugi człon podanej nazwy jest wyrazem znanym nam doskonale i odmienianym. Nie ma w takim razie powodu, by unikać jego odmiany i w tym wypadku. Nazwa wprawdzie sprawia wrażenie obcojęzycznej, co może skłaniać ku nieodmienności, ale raczej wygląda na angielską, niż jest angielska (bank założono w Polsce). Odmieniamy zresztą inne podobne nazwy, np. Citibank, Deutsche Bank.
Odmiana tej nazwy przedstawia się następująco: DMs. Noble Banku, C. Noble Bankowi, B. Noble Bank, N. Noble Bankiem. Pierwszego wyrazu nie odmieniamy, postępujemy tak często z wyrazami określającymi w obcych nazwach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski