Bachmin

Czy istnieje lub istniała kiedykolwiek w Polsce wieś pod nazwą Bachmin?

Nazwa Bachmin nie występuje w aktualnym Wykazie urzędowych nazw miejscowości i ich części. Można zatem stwierdzić, że taka miejscowość (miasto czy wieś) nie istnieje obecnie w Polsce. W dawnej Polsce wieś Bachmin leżała w ziemi chełmskiej (w okresie I Rzeczypospolitej jednostka administracyjna Królestwa Polskiego, wchodząca w skład województwa ruskiego). Od ten nazwy własnej geograficznej swoje nazwisko wziął ród Bachmińskich herbu Jastrzębiec.

Adam Wolański