Bożysław czy Borzysław?

Dzień dobry,

szukam informacji na temat poprawnego zapisu imienia: Bożysław czy Borzysław. Przekonuje mnie pierwszy zapis jako połączenie dwóch wyrazów: Boży+sław (głoszący Bożą sławę). Jednak mam wątpliwości...

Mamy do czynienia z dwoma różnymi imionami (trochę już zapomnianymi). Borzysław, wywodzący się od czasownika boriti 'walczyć', niesie życzenie 'sławny z walki'. Bożysław zaś to 'sławiący Boga'.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski