Chabielice

Witam. Piszę pracę związaną z etymologią nazw miejscowości pow. Bełchatowskiego. Jeżeli byłoby to możliwe, to prosiłbym o przybliżenie mi etymologi nazwy miejscowości Chabielice, gm. Szczerców. Z góry dziękuję, gdyż jest to dla mnie ważne, a w dostępnych mi słownikach etymologicznych nie występują te miejscowości.
Pozdrawiam
Nazwy miejscowe z sufiksem -ice, np. Biskupice, Bogumiłowice, Chabielice, Michałowice, Pisarzowice, to nazwy patronimiczne, oznaczające pierwotnie potomków lub poddanych osoby, od której przezwiska lub imienia wzięli nazwę. Toponim Chabielice został utworzony od nazwy osobowej Chabiela, motywowanej najprawdopodobniej gwarowym wyrazem chabiel ‘chwast, łodyga’.
Etymologia nazwy miejscowości i zapisy historyczne są podane w pracy Nazwy miejscowe Polski. Historia. Pochodzenie. Zmiany, t. II, pod red. Kazimierza Rymuta. Radziłabym korzystać z tego opracowania w trakcie pisania pracy. Zapisy historyczne: pierwszy zapis de Chabelicz z 1393 r., późniejsze Chabielice 1511; od Habielic 1628–1632. W 1880 r. występuje wieś i folwark, a od 1921 Chabielice (wieś) i Chabielice-Kolonia.
Halszka Górny, IJP PAN