Cytat z napisu z tablicy nagrobnej

Szanowni Państwo,

Jak zacytować w tekście napis na płycie nagrobnej lub na pomniku, który w oryginale jest napisany wersalikami? Czy konieczne jest dodatkowe wyróżnienie go kursywą, tak jak w przypadku krótkich cytatów?

Widnieje na nim napis: W HOŁDZIE ŻYDOM MIAST ZAGŁĘBIA

czy

Widnieje na nim napis: W HOŁDZIE ŻYDOM MIAST ZAGŁĘBIA (kursywą – nie mogę jej tutaj odnaleźć, a skopiowany tekst kursywą "prostuje się" w tym formularzu)?

Z poważaniem,

Katarzyna

W tekście publikacji powinniśmy przytoczony w pytaniu cytat zapisać pismem tekstowym (niewersalikowym). Zastosowanie pisma wersalikowego na tablicy nagrobnej lub pomniku wynika bowiem ze względów graficznych (estetyka monumentu).

Cytat wyróżniamy dokładnie w taki sam sposób jak inne przytoczenia w danym tekście, tj. albo pismem pochylonym, albo w cudzysłowie.

Adam Wolański