Frazeologizmy z d…

Dzień dobry,
moje pytanie jest nieco grubiańskie, niemniej jednak kwestia ta wywołała ostatnio ożywioną dyskusję wśród moich znajomych. Otóż, czy poprawnie jest powiedzieć, że ktoś dostał w dupę, czy też że dostał po dupie? Moim zdaniem obie wersje są poprawne i równoznaczne, ale proszę o rozstrzygnięcie tego dziwnego sporu.

Z uszanowaniem,
Zakłopotany czytelnik Poradni
Oba frazeologizmy są poprawne i oba mają podobne znaczenie – odnoszą się do sytuacji, w której ktoś został pokonany lub ukarany.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski