I jeszcze raz mierzymy czas

Szanowna Poradnio!
Czy poprawnym jest mówić za pół godziny w serwisie informacyjnym, na koniec serwisu informacyjnego, jeśli serwis jest co pół godziny? Wydaje się to nieprawdą, więc i jest to niepoprawne, chyba, że przyimka za można użyć do liczenia czasu od chwili kiedy serwis się zaczął i tak to rozumieć.
Oczywiście, jeśli serwis trwa od 9.00 do 9.10, a następny zaczyna się o 9.30, to na zakończenie pierwszego prowadzący powinien powiedzieć: Następny serwis za 20 minut.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski