Interpunkcja dopisków i listy załączników

Dopisek „Do wiadomości:” i „Załączniki:”

Czy wyliczając nazwiska lub załączniki w lewym dolnym rogu pisma oficjalnego stosujemy jakąś interpunkcję? Na przykład taką jak w normalnych listach wypunktowanych.

Z poważaniem

Interpunkcja tego rodzaju elementów tekstu pisma urzędowego/ oficjalnego nie jest jednoznacznie określona. Można po poszczególnych zapisach listy wypunktowanej nie stawiać żadnych znaków, ponieważ światło typograficzne takich akapitowych wyliczeń jest dostatecznym delimitatorem, silniejszym niż interpunkcja. Nie będzie również błędem zamykanie kolejnych wierszy wyliczenia przecinkiem, a ostatniego kropką.

Adam Wolański