Interpunkcja komentarzy do wypunktowanych cytatów

Szanowni Państwo,

chciałbym uprzejmie zapytać, czy kilka cytatów, z których każdy okraszony jest kilkuzdaniowym komentarzem, można wyszczególnić w tekście podobnie jak wyliczenia? Jakim znakiem oddzielić wówczas cytat od komentarza? Czy taka konstrukcja powinna zostać zamknięta znakiem kropki? Schemat dla przykładu:

Wystarczy w tym miejscu przytoczyć słowa wypowiedziane przez owego człowieka:

– [cytat]; [komentarz].

Dziękuję,

Miłosz

Zaproponowane rozwiązanie jest na pewno poprawne, choć nie jest jedynym możliwym, por.

– „Cytat” – komentarz. Dalszy ciąg komentarza;

– „Cytat” – komentarz. Dalszy ciąg komentarza.

– „Cytat”: komentarz. Dalszy ciąg komentarza;

– „Cytat”: komentarz. Dalszy ciąg komentarza.

Adam Wolański