Interpunkcja napisu na statuetce

Czy na statuetce z podziękowaniem powinna na końcu tekstu być kropka, np. po słowie szkoły:

Pawłowi Stasiakowi

za pracę i zaangażowanie w założeniu szkoły

10 marca 2024

Jeśli tekst na statuetce będzie rozwierszowany tak, jak w pytaniu, kropka jest zbyteczna zarówno po wyrazie szkoły, jak i na końcu całego tekstu (tj. po dacie). Oczywiście gdyby po cyfrach oznaczających rok wystąpił skrót r. (= rok), kropka należąca do skrótu byłaby niezbędna.

Adam Wolański