Jak pisać o załączniku?

Piszę do Państwa, ponieważ chciałam spytać o prawidłową formę informowania o pliku załączonym do wiadomości e-mail. Czy powinno się napisać, że coś przesyła się w załączeniu, czy w załączniku, a może jako załącznik?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
AK
Nie mamy stałej formuły informującej o załączeniu pliku. Można posłużyć się wszystkimi, które zostały podane w pytaniu, można też użyć zwrotu typu Załączam plik. Jedynie w korespondencji papierowej oznaczamy załączniki słowem załącznik – listę załączników sporządzamy zwykle pod pismem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski