Jan Kowalski z tej strony

Dzień dobry,
bardzo często w rozmowach telefonicznych słyszy się „Dzień dobry, Jan Kowalski z tej strony”. Chciałem spytać o poprawność owego zwrotu z tej strony.
Dziękuję i pozdrawiam,
marcin wiśniewski
Nie razi mnie taki sposób przedstawiania się, ponieważ jest przyjęty, a więc społecznie akceptowany. Trochę to zabawnie brzmi z tej strony i prowokuje do pytania: z tej strony czego? Może kabla?
Mirosław Bańko, PWN