Kamila zamiast Kamilla

Mam pytanie, do jakiej kategorii błędów należy zaliczyć napisanie imienia Kamila zamiast Kamilla w treści pisma skierowanego z banku do klienta – czy jest to błąd ortograficzny, czy też uznać go można za „literówkę”.
Pozdrawiam
Bożena Wąsewicz
O „literówce” (czyli błędzie literowym lub błędzie drukarskim) mówimy wówczas, gdy niewłaściwa forma powstała niechcący, w wyniku błędnego naciśnięcia klawiszy. Jeśli jednak urzędnik napisał Kamila świadomie (zapewne nie zauważył, że w imieniu jest podwojona litera), to mamy do czynienia z pomyleniem formy. Błąd ortograficzny powstałby, gdyby ktoś zapisał w wyrazie niewłaściwą literę, np. rz zamiast ż w imieniu Bożena.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski