Końcówki gramatyczne w zapisie wersalikami

Pisownia nazwy własnej wersalami i odmiana z dywizem.

Proszę o opinię: czy można dopuścić sytuację, gdy nazwa firmy, która nie jest skrótowcem, jest pisana wersalikami i równocześnie odmieniana z dywizem, jak skrótowce?

Przykładowo: w ORLEN-ie, w INFOR-ze?

Jeśli w celu wyróżnienia nazwy pisze się ją wersalikami, to formy z końcówkami powinny być w całości pisane wersalikami, czyli: w ORLENIE, w INFORZE - czy tak?

Proszę o opinię

Joanna Pastuszka

Składając wyraz pismem wersalikowym, nie należy czynić wyjątku dla zawartych w nim końcówek gramatycznych. Nie dodajemy ich ani po łączniku, ani po apostrofie, por. np. Stacja ORLENU (nie: Stacja ORLEN-u ani Stacja ORLEN’u).

Adam Wolański