Konwencja dz. cyt. w wypadku aktów normatywnych i tekstów z internetu

Dzień dobry,

czy "dz. cyt." stosuje się tylko do niepowtarzania tytułów książek i artykułów, czy można użyć sformułowania "dz. cyt." również zamiast a) pełnej nazwy dokumentu prawnego np. ustawy albo rozporządzenia i powołania na konkretny dziennik ustaw i pozycję, a także zamiast b) tytułu artykułu zamieszczonego w internecie i linku?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Grażyna

Konwencję dz. cyt. (ewentualnie op. cit.) można stosować w przytoczonych w pytaniu sytuacjach pod warunkiem, że tego rodzaju zapisy bibliograficzne będą jednoznaczne dla odbiorcy, por. np.

1 Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Dz.U z 2019 r. Nr 99, poz. 148 ze zm., s. 3.

2 …

3 Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji…, dz. cyt., s. 4.

4 E. Kulczycki, Ocena czasopism a parametryzacja humanistyki [HTML], 4.09.2014 [w:] Warsztat Badacza [online]. Dostęp 10.09.2014. Dostępny w internecie: [https://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/ocena-czasopism-a-parametryzacja-humanistyki/].

5 …

6 E. Kulczycki, Ocena…, dz. cyt.

Adam Wolański